Evo još jedna fotografija tamnih maglica u sazviježđu Bik-a. Cijeli dan pada kiša, sijeva-užas od vremena, ali sam gledao satelitske snimke i vidio da će noć biti odlična za astrofotografiju. Zato sam izabrao jednu od tamnih maglica. Noć je bila odlična kao i seeing, jedino vlaga se počela osjećati pred jutro ali veći dio posla je već obavljen :)

Barnard 10 i ostale tamne maglice oko φ Tau.

Celestron CG5
EDT 80/480+ FR
Moravian G2-4000,sensor -25'C
Exp. 24x600' (dark 25-bias 25-flat 25).
Pixinsight + PS

Pozdrav

Zlatko Orbanić

Barnard 10 700px

Barnard 10 -  ZLATKO ORBANIĆ

Veća fotografija

 O Emersonu Banradubarnard10

Evo još nekih Zlatkovih fotografija:


Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 14 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 16 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 17 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 18 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 20 sati ranije