fotoaparatB

Sumraci

Svemirski objekti su predivni, posebice kada ih naši astronomi-astrofotografi fotografiraju svojom vlastitom opremom, znanjem i iskustvom.

To traži vrijeme, mjesto, trenutak u prostor-vremenu i svu silu drugih uvjeta koji moraju biti ispunjeni ali i rezultat je onda svemirski. Astrofotografijom u sumrak danas se može baviti svatko, mobilni telefoni prerasli su dječje bolesti i danas se pokazuju kao strojevi koji postaju nedjeljiv dio nas. Osobno, izlasci i zalasci Sunca gotovo su redovno na meti bar jednog „škljockanja“.

Evo kako je to izgledalo u 17:17 GMT+1 dana 29.XII 2018. iz Pule.

Aparatura i postavke; Nokia 6.1, f2.0, exp 1/14s, f3.57mm, ISO 2000, 4.1mpx, „iz ruke“.

Marino Tumpić

 

     

BS panCAM 29122018

 

 

Još od Marina

 


Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 21 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije