Evo složena dva snimka Veste od 30 sekundi:

Canon 400d, sa starim 135 mm teleobjektivom. Prvi snimak napravljen 1. aprila, adrugi 4. aprila. 

Aparat namontiran na malu montažu od Sky Watchera-Star adventurer.

 

Lep pozdrav

Boris Saksida

Vesta1april

Stavite kursor na sliku da vidite skok asteroida

Gif animacija:  

 VestaResize

Još neke fotografije Borisa Sakside:

 


Asteroid Vesta
 - Danijel Reponj

Komentari

  • Синиша said More
    Suštinski, nisu ništa objasnili.... 1 dan ranije
  • Baki said More
    Ako je prema tvrdnjama naučnika u... 1 dan ranije
  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 3 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 3 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 4 dana ranije