Galactic Center 360-degree Visualization

Sigurno vas interesuje pogled na našu galaksiju iz njenog središta. Uostalom, to svakog interesuje. E sad, u središtu se nalazi supermasivna crna rupa, a kad u nju upadnete, nema više. Teorija nije sasvim rešila šta bi vam se desilo u tom scenariju (verovatno biste se sveli na elementarne čestice), ali svakako ne biste mogli da nam bilo šta iz nje dojavite, pošto iz crne rupe vaše informacije ne mogu da izađu. Ali, ako priđete na domak crne rupe, tu ste još bezbedni. Naša, galaktička crna rupa ima masu četiri miliona Sunca i zato se i zove supermasivna (mada u svemiru ima i mnogo masivnijih). Kako bi negde sa oboda te crne rupe izgledala galaksija?

p1

p3

p4

 



 

 

 

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 2 dana ranije

Foto...