U nedostatku teleskopa za opažanje Sunca a zbog lijepih fotografija Sunca koje ovih dana neumorno izlaze iz fotoaparata prijatelja Danijela Reponja odlučio sam se i ja za jednu takvu fotografiju.

Ne budi ljen, postavio sam zahtjev za fotografiranje Sunca jednom od NASAinih teleskopa iz projekta MicroObservatory.

Sunce_12062012_MO_NASA_MT

Evo moje slike Sunca načinjene opemom u Kaliforniji koju ću jednog dana možda vidjeti i uživo.

Pokušajte i vi.

Isprika da nemamo vlastiti teleskop dakle nema uporišta....


Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 8 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 2 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 2 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 2 dana ranije