Priča o nauci je neodvojiva od straha : : Slobodan Bubnjević | Alhemija bombe : : JPJ 171

  • Rođen 1978. u Rijeci u Hrvatskoj, završio je Matematičku gimnaziju u Beogradu i diplomirao eksperimentalnu fiziku na Fizičkom fakultetu Univerziteta u Beogradu.
  • Zaposlen je kao stručni savetnik za komunikacije u Institutu za fiziku u Beogradu. Pre toga je radio u Centru za promociju nauke, a još pre toga u beogradskom nedeljniku Vreme.
  • Popularne članke povremeno piše za američke časopise kao što je Physics Today, ali sarađuje i u brojnim domaćim medijima, kao što su RTS, Politika, Vreme, National Geographic Srbija, Klima 101 i Odiseja. Uređuje portal „Nauka kroz priče“.
  • Objavio je tri knjige: “Alhemija bombe” i zbirke priča „Strah od promaje“ i „Perturbacije i druge nevolje“.
  • Napisao je osam radio drama koje su emitovane na Radio Beogradu. Član je Srpskog književnog društva i dobitnik nagrade Fonda „Borislav Pekić“ za roman „Sedmi narod“.
  • Živi u Pančevu, sa suprugom i dve kćerke.

NaukaSB 1 

NaukaSB 2

NaukaSB 3

 

 
 

Komentari

  • Slobodan said More
    Mi dolazimo
    21 sati ranije
  • Ego said More
    A i trebate proveriti sastav Zemljine kore.  21 sati ranije
  • Slobodan said More
    Moram reći da promenom mesta odžavanja... 21 sati ranije
  • Ego said More
    2H2S + SO2 -> 3S + 2H2O
    6CO2 + 12H2S ->... 21 sati ranije
  • Duca said More
    Nisam znao da vulkani izbacuju kiseonik... 1 dan ranije

Foto...