U Domu mladih u Trebinju 27. maja od 14 do 20 časova održan je Prvi festival fizike na kome su predstavljeni eksperimenti iz skoro svih oblasti fizike – elektrodinamike, magnetizma, naizmjenične struje, akustike; bez klasičnih zadataka i formula. Festival je organizovalo Udruženje fizičara istočne Hercegovine u saradnji sa Gimnazijom ''Jovan Dučić'', srednjom Tehničkom školom i osnovnom školom ''Vuk Karadžić''. Na kraju manifestacije priređeno je astronomsko posmatranje.

Iako su oblaci ometali oni najstrpljiviji su dočekali razvedravanje neba i bacili pogled kroz gimnazijski Maksutov 127mm teleskop na planetu Jupiter (ekvatorijalne pojaseve, satelite) i poneku sjajniju zvijezdu. Dok smo čekali razvedravanje u 20:56 između oblaka na visini od preko 400 kilometara nebom je prošla sjajna Međunarodna svemirska stanica sa ljudskom posadom.  

1 min
2 min
3 min
5 min

 


Komentari

  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 6 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 10 sati ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 1 dan ranije
  • Fizičar said More
    Postoji zasta relacija u kosmologiji... 4 dana ranije
  • New said More
    Ajnštajn je prevaziđen. Negde smo se... 4 dana ranije

Foto...