Danas su učenici Osnovne škole „Petar Kočić“ iz Inđije posetili opservatoriju Astronomskog društva „Kosmos“ u Mladenovu. Došlo je ukupno sedam đaka i dva njihova nastavnika. Vreme je bilo divno. Poseta je organizovana u okviru projekta VoBaNISTA.

Bilo je prijatno sedeti u hladu kraj kuće i pričati o astronomiji. A kad toplota malo popustila svi su otišli da posmatraju Sunce, zatim Mesec. Po danu se više od toga nije ni moglo videti.

Posle su se svi popeli na opservatoriju gde su dobilo svoj prvi čas iz posmatračke astronomije.

Sve u svemu, bilo je to prijatno popodne. 

2019 06 12 16.08.58

2019 06 12 17.01.50

2019 06 12 17.07.45

2019 06 12 17.16.26

2019 06 12 17.17.08

2019 06 12 17.19.51

2019 06 12 18.46.23

 

Ceo album fotografija sa ovog događaja (75 fotografija)

 


Komentari

  • Duca said More
    Meni je žao što se ni jedan ne vidi sa... 14 sati ranije
  • Duca said More
    Pa poznato je da je naš svemir (bar deo... 14 sati ranije
  • Baki said More
    Važno je razjasniti da u fizici... 17 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    Biće nastavka pa će da se razjasni  :) 4 dana ranije
  • Duca said More
    ??? 5 dana ranije

Foto...