Britanska pjevačica Sarah Brightman (52) biti će slijedeća svemirska turistkinja u svemiru. Njezin je let u Sojuzu i desetodnevni boravak na ISSu potvrđen od strane Roscosmosa i tvrtke Space Adventures na ovotjednoj press konferenciji u Moskvi.

sarah-brightman

Za desetodnevni let Brightman će Rusima platiti pedeset milijuna USD. Alexei Krasnov, direktor pilotiranih letova pri Roscosmosu potvrdio je kako je pjevačica prošla medicinske testove u Zvjezdanom gradu te da je s njom napravljen ugovor o letu. Pripreme za predstojeći let uključuju i šestomjesečni naporni trening koji se nalazi pred Brightmanovom. O preliminarnim medicinsko-letnim ispitivanjima izjavila je kako joj se pri G-testovima činilo kao da je „slon u ljudskom tijelu“. Moj let je ostvarenje mojih snova, još uvijek radim na izboru pjesme koju ću otpjevati iz svemira. Biti će to i pokus kako bestežinsko stanje djeluje na moj glas, dodala je u izjavi.

Jednom u dalekoj budućnosti, ovaj će njezin pothvat zasigurno biti poznat kao začetak svemirskog pjevanja. Iza 2015. još će nekoliko svemirskih turista imati priliku boraviti u svemiru, nakon što su letovi tog tipa stopirani 2009. poradi pomanjkanja slobodnih mjesta u ruskim Sojuzima. Povećanje frekvencije slanja Sojuza k ISSu s četiti na pet godišnje, otvara se mogućnost za nove desetodnevne odiseje turista u svemiru.

 


Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Evo pitanja i odogova (Chat-gpt): Koliko... 13 sati ranije
  • Duca said More
    Ne znam, u Japanu se digla graja oko... 20 sati ranije
  • Драган Танаскоски said More
    Evo primera kako možeš da sludiš... 1 dan ranije
  • Синиша said More
    A moglo bi biti i gore. Ako je naš... 1 dan ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Duco, evo pitao sam to što si... 1 dan ranije

Foto...