Astronautika: misije

Misije

Kanadska benziska pumpa u svemiru

SIS-72Iako njihove komšije imaju probleme u kosmosu, izgleda da Kanađani to ne osećaju. Njihova velika aeronautička kompanija MacDonald, Dettwiler and Associates (MDA) planiraju čak da do 2015. godine lansiraju u orbitu svoju kosmičku letilicu. U tome će da im financijski pomogne međunarodni gigant[1], provajder INTELSAT, a letilica će služiti za dopunu gorivom komunikacionih satelita u geosinchronoj orbiti, ali i za čišćenje svemirskog đubreta, u šta spada „izguravanje mrtvih satelita na grobarsku orbitu”.

Opširnije: Kanadska benziska pumpa u svemiru

Write comment (0 Comments)

Četiri Esina kandidata

loft-116Sada je svima jasno da se Amerika izgubila na svom putu u kosmos. Na to je uticala nešto politika, nešto organizacija, a nešto i idejna orijentacija. Sada su svi njihovi mediji prepuni jadikovki na tu temu, a naročito ih boli što će sledećih godina njihove ljudske posade isključivo zavisiti od ruskih „Sojuza“, za šta će im ovi drugarski naplaćivati po $50 miliona po sedištu. A šta će Evropa da radi za to vreme?

Opširnije: Četiri Esina kandidata

Write comment (0 Comments)

Komentari

  • Baki said More
    Vrlo površan tekst. I sa aspekta... 2 dana ranije
  • Duca said More
    Kako uski signal sa zemlje stigne do... 2 dana ranije
  • Dubravka Rabrenovic said More
    Ja sam to zaista vidjela u junu, nisam... 2 dana ranije
  • Драган Танаскоски said More
    To sam davno primetio i često... 3 dana ranije
  • Duca said More
    Većina putuje isključivo zato da... 3 dana ranije

Foto...