Od 23. do 26. maja na Andrevlju, Fruška gora, u Kongresnom centru „CEPTOR“ će se održati Druga konferencija sa međunarodnim učešćem posvećena svetlosnom zagađenju i tamnom noćnom nebu, pod nazivom „VoBaNISTA LIGHTPOLL 2019”.

Andrevlje AZ
Hotel CEPTOR na Andrevlju

  LP2019Veći plakat

Konferenciju organizuje novosadski Prirodno-matematički fakultet u saradnji sa novosadskim astronomskim društvima „Novi Sad“, „Lira“ i „Kosmos“. Čitav događaj se realizuje u okviru projekta VoBANISTA, (IPA program prekogranične saradnje Mađarske i Srbije).

Za konferenciju prijavljeni su, sem iz Srbije, predavači iz Poljske, Mađarske, Slovenije, Hrvatske, Makedonije i Bosne i Hercegovine. Tokom konferencije vršiće se merenja osvetljenosti noćnog neba, a biće otvorena i izložba astrofotografije autora iz Makedonije.

Noću, ukoliko bude vedro vreme, vršiće se astronomska posmatranja kao i astrofotografska snimanja nebeskih objekata.

2018 05 26 10.44.16
Sa prošlogodišnje konferencije

O PROŠLOGODIŠNJOJ KONFERENCIJI

 




Komentari

  • Slobodan said More
    Sta ako prvi koji dodju budu otpadnici,... 1 dan ranije
  • Milana said More
    odlicno, odlicno, autoru, lepo i... 3 dana ranije
  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 3 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 4 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 5 dana ranije

Foto...