U noći između 20-og i 21-og marta (utorak na sredu) u 01.19h zapadno nebo nad Beogradom na kratko je obasjao meteor. Goreo je burno nešto manje od sekunde, sa putanjom istok-zapad, smerom ka zapadu, na prostoru između sazvežđa Veliki Medved i Lav . Za razliku od onoga što se obično naziva zvezdom padalicom (a liči na belu tačku na nebu koja se pojavi, kreće i nestane), ovaj meteor je goreo intenzivnim zlatnožutim sjajem, sa plamenim tragom širine od prilike 1/6 - 1/8 punog meseca na najširem delu i dužine oko 10-15 širina, i sa jasno vidljivim plamenim jezicima koji su izbijali na sve strane. Oblik traga je baš kao na slici koju dostavljam.
Pozdrav,
M :)

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 7 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 21 sati ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 1 dan ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 1 dan ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 1 dan ranije

Foto...