Prvo da pohvalim tekst. Zanimljiva i veoma vredna tema i kvalitetno povezane cinjenice. Ipak, Ima i greska. Luzicki Srbi za sebe ne kazu "Sorabi" jer je to ruzni nemacki izraz (Sorben) koji su Nemci nametnuli da bi napravili podelu u nazivu izmedju Luzickih i Panonsko-Balkanskih Srba, a Englezi prihvatili (Sorbs), dok Luzicki Srbi Za sebe kazu samo Serbi, a nas nazivaju Juzni Serbi. Mi sebe nazivamo Srbi (pre par vekova je bilo Serbi), a njima takodje dajemo geografsku odrednicu Luzicki. Kad vec pricamo o toj severnoj populaciji Srba, vredno je reci da oni imaju mnogo veci osecaj jedinstva sa nasim Srbima nego sto mi imamo sa njima. Oni su to dokazali mnostvom primera od kojih su najpoznatiji pomoc Rep. Srpskoj tokom rata devedesetih i borba nemackog tj. pruskog oficira Luz. Srbina Pavela Sturma koji je kao general srpske vojske dao ogroman doprinos oslobodjenju srpske zemlje.
Author: Gost

Komentari

  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... Pre 40 minuta
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 sati ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 4 sati ranije
  • Duca said More
    @Nikola
    Dok su u pitanju čiste... 5 sati ranije
  • Nikola said More
    Super, definitivno AI ima svoje koristi,... 7 sati ranije

Foto...