Pitanje koje se najčešće postavlja u ovom trenutku. Sa razlogom. Nažalost, kamere neće biti uključene tokom niti neposredno posle ulaska u orbitu.  Tek nakon dve nedelje kamere će se probuditi iz hibernacije i započeti detaljno fotografisanje površine. Dakle, od danas pa do kraja marta nijedna slika neće biti poslata iz orbite.

 

NASA planira da svakog dana objavi bar jednu fotografiju površine Merkura sa propratnim tekstom. Za razliku od MER (roveri na Marsu) i Cassini (orbiter oko Saturna) misija, slike koje budu pristizale na Zemlju neće biti javno dostupne preko Nasinih sajtova. Nakon 6 meseci (17. septembra) fotografije u raw formatu sa telemetrijskim podacima će biti objavljene na Planetary Data System sajtu. Predvićeno je da svakih 6 meseci bude dostupna javnosti nova tura neobrađenih slika.

 




Komentari

  • Baki said More
    Euklid je svemirski teleskop čija je... 23 sati ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Miki:
    O problemima sa AI se godinama... 2 dana ranije
  • Aleksandar Zorkić said More
    Siniša#
    AM izlazi na latinici (kao i... 3 dana ranije
  • Miki said More
    AI odlično sklapa tekstove, (u principu... 3 dana ranije
  • Синиша said More
    A sad ozbiljno. AI u deliću trena,... 3 dana ranije

Foto...